Forside Foto
Forside Foto

Om forsamlingshuset

Husby Forsamlingshus, Skræppedalsvej 6, 5592 Ejby, er det naturlige samlingssted for borgerne i området. Men det lejes også ud til fester, brylluper og hvad folk nu ellers kan finde på at bruge et rummeligt og indbydende lokale til. Endelig er det rammen om vores årlige dilettant forestilling, både til øve-aftener og forestillinger. Vær opmærksom på at huset er populært og ofte booket mange måneder frem i tiden.
Har du brug for hjælp vedr. leje af forsamlingshuset, er du velkommen til at ringe til værtinde Jonna Rasmussen 2787 1000 efter normal arbejdstid, eller kasserer Arne Hansen på 2999 0910
Herunder kan du med det samme se om huset er ledigt på den dag du evt. gerne vil leje det.

Forsamlingshuset

Maj,
2022
28 Maj 2022
Man Tir Ons Tor Fre Lør Søn
25 26 27 28 29 30 1 Sunday, 1 May 2022
2 Monday, 2 May 2022 3 Tuesday, 3 May 2022 4 Wednesday, 4 May 2022
Fordrag. Optaget
5 Thursday, 5 May 2022 6 Friday, 6 May 2022 7 Saturday, 7 May 2022
HU358JL
8 Sunday, 8 May 2022
HU358JL
9 Monday, 9 May 2022 10 Tuesday, 10 May 2022 11 Wednesday, 11 May 2022
HTB Delitant
12 Thursday, 12 May 2022
HU 251 LMK
13 Friday, 13 May 2022
HU251LMK
14 Saturday, 14 May 2022
KP hu 156
15 Sunday, 15 May 2022
KP hu 156
16 Monday, 16 May 2022 17 Tuesday, 17 May 2022 18 Wednesday, 18 May 2022 19 Thursday, 19 May 2022 20 Friday, 20 May 2022
Sd reseveret
21 Saturday, 21 May 2022
SD hu 20
22 Sunday, 22 May 2022
LN hu 291
23 Monday, 23 May 2022 24 Tuesday, 24 May 2022 25 Wednesday, 25 May 2022
Cykeldrengene
26 Thursday, 26 May 2022 27 Friday, 27 May 2022 28 Saturday, 28 May 2022 29 Sunday, 29 May 2022
30 Monday, 30 May 2022 31 Tuesday, 31 May 2022 1 2 3 4 5

Hele huset incl. køkken
Kr. 2000
Pr. døgn
Lej huset
Lille Sal inkl. køkken
Kr. 1350
Pr. døgn
Lej huset
Hele huset inkl. køkken
Kr. 950
Nogle få timer, fx begravelse:
Lej huset
Hele huset inkl. køkken
Kr. 4000
Fx U18, efterskolefester, pr. døgn
Lej huset
Hele huset inkl. køkken + dagen før
Kr. 2950
Pr. døgn
lej huset