Om forsamlingshuset

Husby Forsamlingshus, Skræppedalsvej 6, 5592 Ejby, er det naturlige samlingssted for borgerne i området. Men det lejes også ud til fester, brylluper og hvad folk nu ellers kan finde på at bruge et rummeligt og indbydende lokale til. Endelig er det rammen om vores årlige dilettant forestilling, både til øve-aftener og forestillinger. Vær opmærksom på at huset er populært og ofte booket mange måneder frem i tiden.
Har du brug for hjælp vedr. leje af forsamlingshuset, er du velkommen til at ringe til værtinde Jonna Rasmussen 2787 1000 efter normal arbejdstid, eller kasserer Arne Hansen på 2999 0910
Herunder kan du med det samme se om huset er ledigt på den dag du evt. gerne vil leje det.

Forsamlingshuset

September,
2021
25 September 2021
Man Tir Ons Tor Fre Lør Søn
30 31 1 Wednesday, 1 September 2021 2 Thursday, 2 September 2021 3 Friday, 3 September 2021 4 Saturday, 4 September 2021
HU 350 MBK
5 Sunday, 5 September 2021
HU 350 MBK
6 Monday, 6 September 2021 7 Tuesday, 7 September 2021 8 Wednesday, 8 September 2021 9 Thursday, 9 September 2021 10 Friday, 10 September 2021 11 Saturday, 11 September 2021
HU 296 MML
12 Sunday, 12 September 2021
HU 351 SS
13 Monday, 13 September 2021 14 Tuesday, 14 September 2021 15 Wednesday, 15 September 2021 16 Thursday, 16 September 2021 17 Friday, 17 September 2021
take away
18 Saturday, 18 September 2021 19 Sunday, 19 September 2021
20 Monday, 20 September 2021 21 Tuesday, 21 September 2021 22 Wednesday, 22 September 2021 23 Thursday, 23 September 2021
sangaften
24 Friday, 24 September 2021 25 Saturday, 25 September 2021
FB hu 46 plus hallen
26 Sunday, 26 September 2021
27 Monday, 27 September 2021
Cykeldrengene - foredrag
28 Tuesday, 28 September 2021 29 Wednesday, 29 September 2021 30 Thursday, 30 September 2021
jagtforeningen hu 40
1 2 3

Hele huset incl. køkken
Kr. 2000
Pr. døgn
Lej huset
Lille Sal inkl. køkken
Kr. 1350
Pr. døgn
Lej huset
Hele huset inkl. køkken
Kr. 950
Nogle få timer, fx begravelse:
Lej huset
Hele huset inkl. køkken
Kr. 4000
Fx U18, efterskolefester, pr. døgn
Lej huset
Hele huset inkl. køkken + dagen før
Kr. 2950
Pr. døgn
lej huset